Lithuania LTU  

rss

  • rss
Home, Pranešimai spaudai, Žinios - Mityba Mityba Mitybos archyvas
Maisto papildai sportuojantiems – kokius rinktis?

2017.11.13 - 

Šaltuoju metų laiku vis daugiau žmonių tingų gulėjimą prie televizoriaus keičia į sporto salę ar kitą aktyvią veiklą. Tačiau dėl netinkamo sporto ir mitybos režimo daugelis skundžiasi neefektyviais rezultatais. Aktyviai sportuojant mūsų organizmui neužtenka naudingų medžiagų, gaunamų iš maisto. Norint greičiau atgauti jėgas po treniruočių ir jaustis puikiai, patariama į savo racioną įtraukti specialius maisto papildus. Jų dėka ne tik išvengsite raumenų skausmo bei nuovargio, bet ir pasieksite geresnių rezultatų.

„XS Sports Nutrition“ – tai nauja, visapusiškai subalansuota amerikiečių kompanijos „Amway“ maisto papildų linija, skirta aktyviai laisvalaikį leidžiantiems žmonėms. Kūrėjai pabrėžia raumenų ir organizmo atstatymo svarbą, todėl išskiria pagrindinius elementus, būtiniausius tiek sporto profesionalams, tiek ir mėgėjams:

Magnis – nepamainomas mineralas 

Pagrindinis mineralas, kurį specialistai rekomenduoja sportuojantiems žmonėms – magnis. Kadangi žmogaus organizmas negali pats pasigaminti reikiamo jo kieko, magnį reikia gauti su maistu arba iš kitų papildomų šaltinių. Sportuojantiems itin svarbu palaikyti tinkamą šio mineralo kiekį organizme, nes dėl jo nepakankamumo gali sutrikti širdies ritmas, prasidėti raumenų spazmai, traukti mėšlungis.

„XS“ magnio lazdelės padeda sumažinti nuovargį ir palaiko tinkamą raumenų funkciją. Citrinų skonio granulės ištirpsta tiesiog burnoje, todėl jas vartoti labai lengva ir skanu.

Prarastiems skysčiams ir elektrolitams atstatyti

 Aktyvios fizinės veiklos metu prakaituodamas kūnas netenka ne tik didelio kiekio skysčių, bet ir jam labai svarbių elektrolitų. Žmogaus organizmas negali egzistuoti be elektrolitų, nes tai medžiagos, būtinos organų funkcionavimui. Jie reguliuoja mūsų nervų, raumenų funkcijas, organizmo hidrataciją, kraujo spaudimą ir atstato pažeistus audinius. Sportuodami daugiausiai prarandame tokius elektrolitus kaip natrį ir kalį.

„Amway“ sportinių papildų serijoje „XS“ esantis elektrolitų gėrimas – tai daugiau nei būdas numalšinti troškulį treniruočių metu. Sporto entuziastams elektrolitų gėrimas padės greitai atstatyti prarastą jų kiekį, todėl išvengsite nuovargio, raumenų spazmų ar sutrikusios koordinacijos, kurią gali sukelti elektrolitų svyravimai organizme.  

 

Proteinai – raumenų masei auginti ir atstatyti

Proteinai – viena svarbiausių medžiagų, padedanti auginti  ir atstatyti raumenų masę.

„XS“ kakavos ir šokolado skonio proteino milteliai, kuriuose yra 29 g baltymų ir 5 g natūralių BCAA aminorūgščių, padeda atkurti raumenis po krūvio, apsaugo organizmą nuo pervargimo ir padeda auginti raumenų masę. Jie yra lengvai virškinami, o sudėtyje esantys B, C ir E  vitaminai būtini norint užtikrinti tinkamas organizmo funkcijas.  Geriausia vartoti po treniruotės, kad greičiau atgautumėte jėgas.

Taip pat pakankamam baltymų kiekiui užtikrinti puikiai tinka proteino batonėliai, kurie dar  patogiau padės atgauti jėgas. „XS” linijoje rasite šokolado arba karamelės-vanilės skonio batonėlius be pridėtinio cukraus. Kiekviename batonėlyje yra 20 g baltymų bei seleno, kurie padeda greičiau atsistatyti ir sutvirtinti raumenims.

 

Teisinga mityba – raktas į sėkmę

Vien tik maisto papildų neužtenka –  sportuojant svarbu kontroliuoti mitybą. Tik pasirinkus subalansuotą maistą ir maisto papildus, treniruotėse turėsite užtektinai energijos ir greičiau pasieksite norimų rezultatų. Todėl intensyviai sportuodami venkite gėrimų, turinčių daug angliavandenių, cukraus, vaisvandenių bei alkoholio. Juos pakeiskite vandeniu su citrusiniais vaisiais ar uogomis.

Mitybos racioną papildykite produktais, turinčiais sveikųjų riebalų – avokadais, riešutais, žuvimi. Toks maistas užtikrins energijos atsargas visai dienai.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia